Co všechno můžete najít na Blešáku

A opět něco k Blešáku aneb co všechno zde můžete najít. Jelikož jsme usilovali o to, aby zůstal Blešák bleším trhem a nikoli, jak je u nás běžné, výhradně sběratelskou burzou či burzou oblečení, prodává se zde skutečně velmi rozmanitý sortiment. Obecně se zde setkáte s velkým množstvím drobnějších věcí z vyklizených půd a garáží za „blešákové ceny“, které si může dovolit skutečně každý.

Nedá se říct, jaké zboží převažuje. Až na výjimky mají prodejci na stolečcích doslova všehochuť, od drobných dekorativních předmětů, starožitností a bižuterie, přes hračky a knihy, po nářadí do dílny a drobné domácí spotřebiče. Na blešák zpravidla nikdo nejde s předchozím záměrem koupit něco konkrétního.

Typickými „blešárníky“ jsou v podstatě „hledači pokladů“ a milovníci „výhodných koupí“. Kupuje se cokoli zajímavého svojí povahou či cenou. Dámy nejčastěji poptávají dekorativní předměty, oblečení či bižuterii. Pánové sáhnou častěji spíše po techničtějších věcech, jako jsou nářadí a mechanické a elektronické přístroje.

Na své si přijdou i děti, které u nás mohou nejen nakupovat, ale pod dohledem osoby starší osmnácti let, i prodávat. Jako například osmiletý Dandík, který k nám chodí pravidelně se svojí babičkou prodávat hračky, kterým již odrostl, a vlastoručně vyráběné gumičkové náramky. Upřímně, už jich mám od něj asi pět, a ten v barvách komeťáckého hokejového týmu je prostě nejlepší 🙂

 

 

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *